Ankara Yazı Veda Mektubu 2016 izle Filmi Full izle
9.4
Sizin Oyunuz:
Oylama: 9.4 /10 (11)
8.1 IMDB Puanı 3 Yorum 26,951 Görüntülenme

Ankara Yazı Veda Mektubu 2016 izle Filmi Full izle

2016 yapımı yerli film Ankara Yazı Veda Mektubu izle oldukça başarılı bir dram filmidir. Başarısını IMDB'de taçlandırmış ve 8.1 gibi çok yüksek puan vermiştir. Yönetmenliğini Kemal Uzun'un yaptığı filmde başrolleri; Gürkan Uygun ve İpek Tuzcuoğlu yapmaktadır. Burçin Abdullah, Ümit Acar, Münir Can Cindoruk, Gizem Denizci de oyuncular arasında yer almaktadır.

Ankara Yazı Veda Mektubu full izle filmi 1980 darbesini anlatan filmdir. Darbenin neleri getirebileceğini filmden izleyebilirsiniz. Nasıl kendi evlatlarını yoktan sebeplerle bahaneler bularak idama götürülebileceğine örnek sunan bir filmdir. Ülkenin neler yaşadığını, neler çektiğini en iyi anlatan darbe filmlerinden biri. Gerçek bir hikayeden esinlenerek yazılmıştır. 80 darbesinde idam edilen Mustafa Pehlivanoğlu'nun nasıl işkenceler sonucu işlemediği bir suçu kabul ettirildiği ve sonunda da onu idama nasıl götürdüklerini anlatan kaliteli bir yapım. Cunta'nın ne kadar tehlikeli olduğu, diktatörlüğün insanlar için ne kadar büyük tehlikeler taşıdığını buradan görebilirsiniz. TRT için çekilen bir film olmasına rağmen oldukça kaliteli bir oyunculuk ve konu ile sizlere unutulmaz 2 saat yaşatacak bir film. Dram türünde en kaliteli filmlerdir.

Günün Filmleri her gün en güncel 5 filmi sizlere sunmak üzere kurulmuş bir sitedir. Sitemizde filmler genellikle 1080p kalitesinde yayınlanmaktadır.  1080p HD film izleme sektörüne hızlı bir giriş yapmış bulunan Günün Filmleri sitemizi takip edin, filmleri en erken siz izleyin.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Ankara Yazi Veda Mektubu

  Yayın Tarihi:

  06 Mayıs 2016

  Senaryo:

  Deniz Aydenk

  Yorumlar (3)