City of Ghosts 2017 İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.4 IMDB Puanı 785 Görüntülenme

City of Ghosts 2017 İzle

Hayaletler Kenti (City of Ghosts), kentlerinin çektiği çileyi dünyaya anlatabilmek için hayatlarını riske atan Rakka Sessizce Katlediliyor (RSK) grubu üyesi bir avuç Suriyeli aktivistin çabalarını kayıt altına alıyor. 2012 Arap Baharı sırasında, Esad karşıtı muhalefet hakkında haber yapan bir grup genç okul arkadaşının başlattığı hareketin, 2014’te Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) geldiğinde başka bir amacı vardır artık.

Bu yurtsever gazeteciler, kentin Özgürlük Meydanı’ndaki gösterileri, birbiri arkasına gelen idamları, enkaz haline gelene kadar bombalanan sokakları, bir avuç yemek için uzun sıralar oluşturan yurttaşları filme alırlar.

Bu yolla, RSK, IŞİD’in kendi medyasının sindirme ve (çocuklara yönelik olanları da dahil) propaganda kampanyalarına karşı anlamlı bir muhalefeti yürütür. Grubun bir üyesi, babasıyla beraber yakalanıp infaz edildiğinde, kalan gerilla muhabirler de çoğunlukla Türkiye’ye, daha sonra da Berlin’e gitmek için yola çıkarlar. Heinemann, grubun üyeleriyle gittikleri kentlerde buluşup, süre giden çalışmalarını, kendilerini ayakta tutan cesaretlerini ve nereye giderlerse gitsinler peşlerini bırakmayan tehditleri, bu zamana kadar Suriye hakkında muhtemelen en tanımlayıcı belgeselde, dikkate değer bir içgörü ve samimiyetle kayıt altına alıyor. Hayaletler Kenti, IndieWire Belgesel Oscarları listesinde ilk beşte yer alıyor.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?