Romantik Filmler

Romantik Filmler kategorisine ait haberler listeleniyor.

En iyi Aşk Filmleri 2016

06 Ağu 2016
2016 Filmleri, Aşk Filmleri, Romantik Filmler, Yerli Filmler
admin

Siteniz Günün Filmleri’nde her gün kaliteli filmler yer almaya devam ediyor. Aşk Filmleri de en fazla önem verdiğimiz kategorilerden biri. Bu sezona gelinene kadar bir çok kaliteli aşk filmleri sahne aldı. Bunların içinden sizler için seçtiğimiz filmlere bakalım. Günün Filmleri sizler için daima kaliteyi tercih eder!

Duygusal bir anınızdaysanız ve bu anı romantik bir film ile perçinlemek istiyorsanız aşk filmleri sizin için harika bir seçim olacaktır. Özellikle son senelerde yapılmış olan Türk aşk filmleri hem ülkemizde hem de ülkemizin sineması ile yakından ilgilenen komşularımızda büyük bir beğeni toplamıştır. Aşk filmleri içerisinde seçim yaparken yabancı ve yerli olarak ikiye ayırdıktan sonra tercih yapmak sizin işinizi çok daha kolaylaştıracak noktalar arasında bulunmaktadır. Yabancı filmler genel olarak Amerikan ağırlıklı olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat aşk filmlerinde çok iddialı bir sinema dalı olan Fransız filmlerine de gösterilen ilgiden söz etmek gerekmektedir. Bu film dalı genel olarak sanat ağırlıklı olduğu için Amerikan versiyonu kadar yoğun ilgi görmemektedir. Aşk filmleri konusunda eski Türk filmlerinin de hakkını yememek gerekmektedir.

Türk Aşk Filmleri

Son yıllarda büyük bir atılım yapan Türk sinemasının elinde bulunan en güçlü kozlardan bir tanesi hiç şüphesiz ki aşk filmleridir. Son senelerde göze çarpan ve iddialı bir giriş ile vizyonda yerini alan filmler şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Başka dilde aşk
  • Issız adam
  • Aşk tesadüfleri sever
  • Bir varmış bir yokmuş
  • Fakat müzeyyen bu derin bir tutku
  • Delibal
  • Çalsın sazlar
  • İncir Reçeli
  • Su ve Ateş
  • Bir Küçük Eylül Meselesi

Yukarıda sıralanan filmler içerisinde her izleyen kişiyi derinden etkilemiş olan bir örnek varsa o da İncir Reçeli’dir. İncir Reçeli hem sağlık sorunlarına farkındalık oluşturmak açısından hem de aşkın ne denli derin yaşandığını hissettirmesi açısından Türk sinemasının övünülecek işlerinden birini ortaya koymuştur. AIDS hastası olan bir kadın ile kendini yaşamaktan uzaklaşmış bir sinema metin yazarının hikayesini anlatan bu film her yaştan kişinin izleyeceği türden olması sebebiyle daha da sevilmiş ve ilgi görmüştür. Hastalığın ne gibi etkilerinin olduğunu ve aşk ile hastalığın perçinlenmesini anlatan bu film ülkemizde izlenme rekorları kırmıştır. Filmin adı ise Duygu adındaki başrol kısın en sevdiği reçel olan incir reçelinden gelmektedir. Aşk filmleri içerisinde bu gibi önemli ikonik şeylere yer vermenin ne denli önemli olduğu bir kere daha ortaya çıkmaktadır.

Günün Filmleri sitesi 1080p kalite ile size en iyi aşk filmlerini sunmaya devam edecek. Sitemizi takip etmeye devam edin. Filmlerden ilk öne sizin haberiniz olsun!