Yabancı Filmler

Yabancı Filmler kategorisine ait haberler listeleniyor.

En iyi Bilim Kurgu Filmleri 2016

05 Ağu 2016
2016 Filmleri, Bilim Kurgu Filmleri, Yabancı Filmler
admin

Bilim kurgu filmleri denildiği zaman akla ilk gelen hiç kuşkusuz ki Amerikan sineması olmaktadır. Ülkemizde bilim kurgu türüne yönelik filmlerin çok sıklıkla ortaya koyulmadığı ve hatta bu konuda büyük bir eksiklik olduğu belirtilmesi gereken başlıklardan bir tanesidir. Amerikan sineması incelendiği zaman farklı evrenlerin ve hatta çift boyutların bile konu alındığı sinema filmlerinin ortaya koyulduğu bilinen noktalar arasında bulunmaktadır. Klasik aksiyon filmlerinden veya koru filmlerinden sıkılan kişilerin tercih etmesi gereken başlıca türlerden biri olan bilim kurgu filmleri kişileri bulundukları evrenden uzaklaştırmayı kelimenin tam manası ile harika bir biçimde gerçekleştirmektedir. Bu film türü içerisinde görsel efektlerin nasıl kullanıldığı büyük bir önem arz etmektedir. Görsel efektlerin yetersiz kaldığı alanlarda filmin başarısı da net bir biçimde olumsuz yönde etkilenmektedir. Beğenilerek izlenen bilim kurgu filmleri arasında bulunan alt başlıklar şu biçimde sıralanmaktadır;

 • Yıldızlararası
 • Terminatör
 • Yerçekimi
 • Uyumsuz
 • Pandemik
 • Bilinmeze yolculuk

Yeni Bir Seri; Divergent

Bilim kurgu denildiği zaman ve on zamanlarda bulunan filmler değerlendirilmeye alındığı zaman ilk akla gelen seçenek Divergent bir diğer deyiş ile uyumsuz olmaktadır. Bu seride insanlığın kolonilere ayrıldığı ve her koloninin de farklı bir özelliği ve hikayesi olduğu varsayılmaktadır. Aslına bakılırsa son zamanlarda dünyanın kolonilere bölündüğünü anlatan birçok filmin ortaya çıktığını da fark etmek zor değildir. Bunlardan bir diğeri de Açlık Oyunlarıdır. Açlık Oyunları da aynı Uyumsuz gibi seri olarak vizyona girmiş ve seyircilerin beğenisine sunulmuştur. Divergent serisi kapsamında da aşk ile savaş iç içe geçmiş ve dünyadan uzaklaşmak için izleyicilere yeni bir kapı açılmıştır. Çok kısa bir süre içerisinde hem aksiyon dolu hem de klasik gerçeklikten uzaklaşmış bir film izlemek istiyorsanız Divergent serisi sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Hem ülkemizde hem de dünyada büyük bir ilgi ile izlenen ve devamı beklenen film olan Uyumsuz, seçilmiş bir kızı ve içerisinde bulunduğu zorlu koşullara rağmen nasıl eğitildiğini, nasıl aşık olduğunu anlatan film olarak tanımlanabilmektedir. Hem keyifli vakit geçireceğiniz hem de aklınızda soru işaretleri bırakarak sizi harekete geçirecek olan bu film sinemaseverlerin beğenisine sunulmaktadır.

Günün Filmleri sitenizde Bilim Kurgu Filmlerinin en kalitelilerini izleyebileceksiniz. Sitemizde Yerli ve yabancı Bilim Kurgu filmleri yer alacak. 1080p gösterim kalitesi ile Günün Filmleri sitesi farkını yine ortaya koyacak. Film izleme adresiniz kısa sürede değişecek. Kalite ve güncel filmler arayanlar için gununfilmleri.com marka site olacak!

En iyi Komedi Filmleri 2016

04 Ağu 2016
2016 Filmleri, Komedi Filmleri, Yabancı Filmler, Yerli Filmler
admin

Yerli Komedi Filmleri

Yüzünüzde geniş bir gülümseme ile izleyeceğiniz bir tür arıyorsanız bu kesinlikle yerli komedi filmleri olmalıdır. Günlük dertlerinizden tasalarınızdan uzaklaşmanızı sağlayacak olan bu türler gününüzün kalan yarısının çok daha enerjik ve umut dolu geçmesini sağlayacaktır. Hem dünya sinemasında hem de yerli sinemada bu tür içerisinden birçok güzel örnek çıkmaktadır. Özellikle yerli sinemada verilen güzel örneklerin listesi dikkat çekmektedir. Listede bulunan filmler şunlardır;

 • Hükümet kadın
 • Eyvah eyvah
 • Recep İvedik
 • Osman Pazarlama
 • Çakallarla Dans
 • Çalgı Çengi
 • Ali Kundilli
 • Olur İnşallah

Bu komedi filmleri listesi içerisinden herhangi birini seçerek çok kısa bir süre içerisinde yüzünüze bir gülümseme yerleşmesini sağlayabilirsiniz.

Yabancı Komedi Filmleri

Yabancı komedi filmleri ülkemizde de yoğun bir ilgi görmektedir. Özellikle seri biçiminde yayınlanmış ve zamanında birçok kişinin yüzünde tebessüm ile izlediği Polis Akademisi veya Mr. Bean gibi seçenekleri değerlendirerek siz de eğlenceli ve nostaljik bir zaman dilimi geçirebilirsiniz. Animasyon ile komedi filmleri son senelerde birbirleri ile en çok bir araya getirilen türler olarak anılmaktadır. Özellikle 2015 senesi içerisinde bu yeni karışımı yansıtan birçok film vizyona girmiştir. Ted bunlardan sadece bir tanesidir. Bir oyuncak ayıyken canlanan ve ana karakterimiz ile en yakın arkadaş olma şansını elde eden Ted film içerisinde maceradan maceraya koşmaktadır. Siz klasik türde bir yabancı komedi filmi izlemek istiyorsanız aşağıdaki listeye bir göz atabilirsiniz;

 • Mom’s Night Out
 • Hangover
 • Walk of Shame
 • Crazy Stupid Love
 • Raising Hope
 • Liar Liar Vampire

Yukarıda bulunan liste birçok farklı yönetmene ait olan filmlerden oluşmaktadır. Bunların dışında daha fazla sinema kalitesi ve daha güzel bir içerik talep eden kişiler hiç kuşkusuz ki Woody Allen filmlerine göz atmalıdır. Her daim en yüksek seviyede ve ince komedi zekasına hitap eden bir film çizgisi ortaya koymuş olan bu yönetmen zamansız filmler ortaya çıkarmaktadır. Macera ve aşkın komedi ile perçinlenmiş hali bu yönetmenin gözünde hayat bulmaktadır. Tüm filmlerini izlediğiniz zaman bile sonunu tahmin edemeyeceğiniz bir senaryo yapısına sahip olan Allen keşfedilmesi gereken bir sinema denizidir.

Günün Filmleri sitenizde Komedi Filmlerinin en kalitelilerini izleyebileceksiniz. Sitemizde Yerli ve yabancı komedi filmleri yer alacak. 1080p gösterim kalitesi ile Günün Filmleri sitesi farkını yine ortaya koyacak. Film izleme adresiniz kısa sürede değişecek. Kalite ve güncel filmler arayanlar için gununfilmleri.com marka site olacak!