Kıskanmak 2009 Sansürsüz İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.7 IMDB Puanı 1 Yorum 21,775 Görüntülenme

Kıskanmak 2009 Sansürsüz İzle

Türk Edebiyatı'na çok önemli katkılarda bulunan Nahid Sırrı Örik'in eserinden uyarlanan sinema filmi "Kıskanmak", Türk Sineması'nın özgün yönetmenlerinden Zeki Demirkubuz tarafından çekildi. Dostoyevski, Albert Camus gibi yazarların eserlerini uyarlamasıyla bilinen Demirkubuz'un 2009 senesinde çektiği filmde Serhat Tutumluer, Berrak Tüzünataç, Nergis Öztürk, Hatice Aslan, Serdar Orçin, Bora Cengiz, Hasibe Eren ve Münire Apaydın gibi isimler rol alıyor.

Cumhuriyet'in ilk yıllarında, Zonguldak'ta geçen hikayemiz, filmdeki esas karakterlerin birbirleriyle ilk etkileşimi yaşadıkları yerde; bir baloda başlıyor. Halit'in, karısı Mükerrem'i; Mükerrem'in ise sevgilisi Nüzhet'i kıskanmasını anlatan filmin ana teması (Mükerrem ile Seniha arasındaki) 'kadın kıskançlığıdır.

Maden mühendisi Halit ile güzel eşi Mükerrem ve Mükerrem'in kadınlığını unutmuş yengesi Senih, şehrin en zenginlerinden genç ve yakışıklı Nüzhet ile tanışırlar. Mükerrem ile Nüzhet arasındaki elektriklenmeyi fark eden Seniha, daha sonra yasak ilişkiye dönüşen bu duruma göz yumsa da kıskançlığını saklayamayacaktır.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Yorumlar (1)