Köksüz 2013 Sansürsüz İzle
6.0
Sizin Oyunuz:
Oylama: 6.0 /10 (22)
6.7 IMDB Puanı 53 Yorum 659,777 Görüntülenme

Köksüz 2013 Sansürsüz İzle

Köksüz, bir kaybın ardından yeniden aile olmayı başaramayan, gün geçtikçe kendini yok eden dört kişinin kaybolma hikayesidir. Nurcan, kocasının ölümünden sonra üç çocuğu ile baş başa kalır; büyük kızları Feride, ailede baba rolünü üstlenmek zorunda kalır. Zaten tutunacak bir dala ihtiyacı olan Nurcan bu duruma dört elle sarılır, Feride´yi neredeyse kocası yerine koyar ve tüm sorumluluğu ona yıkar.


Babasına taparcasına hayran olan evin tek erkeği 17 yaşındaki İlker, evdeki idarenin ablasına geçmesine tepki olarak hızla aileden uzaklaşır. Ergenlik çağında, ailesine en ihtiyaç duyduğu zamanda ne annesine ne ablasına yaklaşabilen evin en küçüğü Özge ise bir kenarda unutulur ve varlığını hatırlatabilmek için çaba harcar durur.

Feride´nin evin yükünden bunalıp, kendisiyle evlenmek isteyen Gülağa´nın teklifini çıkış yolu olarak görüp kabul etmesiyle evdeki dengeler alt üst olur. Yönetmen Deniz Katıksız kendi sözleriyle ilk filminde, "arada kalmış, kendine rol biçememiş insanların başkalarınca giydirilen rolleri beceriksizce taşıma çabalarının hikayesini" anlatıyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Köksüz

  Yayın Tarihi:

  14 Mart 2014

  Senaryo:

  Deniz Akçay

  Ödüller:

  8 ödül & 9 Adaylık.

  Yorumlar (53)