Kral için Hologram izle A Hologram for the King 2016
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.3 IMDB Puanı 2,613 Görüntülenme

Kral için Hologram izle A Hologram for the King 2016

Kral için hologram 2016 Dave Eggers romanından uyarlanmış bir sinema filmidir. Filmin yönetmeni Tom Tykwer’dır. Başrollerinde Tom Hanks, Alexander Black, Sarita Choudhury gibi isimler bulunmaktadır. 30.000.000 USD bütçe ile çekilen film, açılış haftasında 1.138.605 USD yapmıştır.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Kral için hologram 2016 izle filminin konusu şöyle: Filmin ana karakteri Alan Clay’dir. Clay, Amerikalı bir işadamıdır. İşlerinde sorun yaşayan bu adam, resmen iflasın eşiğindedir. 54 yaşındaki bu adam, durumdan kurtulmak için arayış içindedir. İşadamı bu zor durumdan kurtulmak için yeni bir girişim yapmaya karar verir. Genç bir ekip inşaatı başlamamış olan bir teknoloji kompleksinin yapımını üstlenmek amacı ile Suudi Arabistan’a gider. IT endüstrisi ile alakalı fikirlerini paylaşmak isteyen Clay, Kral Abdullah ile paylaşmak üzere bir IT teknolojisi fikrine sahiptir. Geleneksel fikirleri olan bu işadamının fikirleri artık çok da geçerli değildir. Bu esnada ekip tamamen farklı bir dünya ile baş başa kalmıştır. Alışılmışın dışında bir dünya düzeni karşılarındadır. Hem farklı bir kültür, hem de bambaşka bir dünya düzeni vardır. Bu durum elbette onların bazı sorunlar yaşamasına neden olacaktır. Duruma uyum sağlamak ve durumun içinden çıkabilmek biraz zorlu olacaktır. Bunun yanı sıra, Çinliler aynı işi daha ucuza yapmaktadır. Kısaca, geliştirilen yepyeni Amerikan IT teknolojisinin Kral Abdullah’a sunulması, mevsim ve yeni kültür koşulları, Çinliler ile rekabet filmin konusudur.

  Filmde gerçekten dibe vurmuş bir adamın dramı anlatılır. Kara mizaha sıklıkla yer verilmiştir. Komedi Filmleri 2016 yılında da gündemde. Şanssız bir adamın Çöl Arabistanı’ndaki arayışı söz konusudur. Bu arayışın sonunun ne olacağı, merak öğesi ile birlikte işlenmiştir. Elbette filmde karakter olarak ciddi bir Tom Hanks yorumu vardır. Özellikle Tom Hanks severler tarafından filmin izlenmesi tavsiye edilir. Filmin kitabını okuyanlar ve okumayanlar için fikirler farklı olacaktı. Filmin alt metninin kuvvetli olması ve farklı kültürlerin iç içe geçmesi tercih edilebilirliği arttırır. 2016 yılında vizyona giren filmin tam vizyon tarihi 22 Nisan 2016 olarak geçer. Filmin süresi 97 dakikadır. ABD, Almanya yapımı olan filmin türü dram olarak geçer.

  Günün Filmleri her gün en güncel 5 filmi sizlere sunmak üzere kurulmuş bir sitedir. Sitemizde filmler genellikle 1080p kalitesinde yayınlanmaktadır. HD film izleme sektörüne hızlı bir giriş yapmış bulunan Günün Filmleri sitemizi takip edin, filmleri en erken siz izleyin!

  Diğer Adları:

  A Hologram for the King

  Yayın Tarihi:

  28 Nisan 2016

  Senaryo:

  Dave Eggers, Tom Tykwer

  Ödüller:

  2 ödül & 1 nomination

  Bütçe:

  30.000.000 USD

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?